Jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek kupując używany samochód?

Chcesz kupić używany samochód, ale obawiasz się ryzyka? Niezależnie od tego, czy kupujesz pojazd od prywatnego właściciela, czy też u dealera, zawsze należy zachować ostrożność. Używany samochód ma za sobą pewną historię i kilkaset, a może kilka tysięcy kilometrów na liczniku. Jednak porzuć obawy, pomożemy Ci w tej operacji. Wyjaśnimy wszystko krok po kroku!

Proponujemy rozwiązania, które pozwolą Ci uniknąć przykrych niespodzianek i doprowadzić proces kupna używanego samochodu do szczęśliwego finału.

 

Wartość samochodu i jego opis

Kupując używany samochód, polegasz na uczciwości sprzedającego. Model nadwozia, wykończenie, opcje, przebieg... Dostajesz sporo informacji, które warto zweryfikować. Upewnij się, czy wszystko się zgadza. Jeśli w opisie producenta fotele mają być wykończone skórą, a w rzeczywistości pokryte są tkaniną, może to budzić podejrzenia. Podobnie należy zawsze z rezerwą traktować stan licznika kilometrów i sprawdzić numer nadwozia. Zweryfikuj także proponowaną cenę samochodu. Cena sprzedaży musi być adekwatna do rzeczywistej wartości rynkowej samochodu (zamieszczonej w cenniku). Zbyt niska lub zbyt wysoka cena powinna Cię zaalarmować. Kupując używany samochód u dealera, (np. należącego do sieci Citroën Select) masz gwarancję kontroli nad wszystkimi tymi punktami i stałej ceny, obliczanej według precyzyjnych kryteriów.

 

Obejrzyj dokładnie używany samochód

Ufaj tylko temu, co widzisz na własne oczy! Sprawdź samochód w każdym szczególe, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Po obejrzeniu całości sprawdź nadwozie, podwozie, opony, reflektory, lusterka. Należy także zajrzeć pod pokrywę silnika. Po sprawdzeniu poziomu płynów (olej, woda), należy poprosić sprzedającego o uruchomienie silnika w celu usłyszenia jego pracy.

Dowiedz się, jaki jest stopień zużycia akumulatora, paska rozrządu, kiedy była ostatnia wymiana filtra (w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym). To pytania, które pozwolą Ci zebrać dokładne informacje i pomogą ocenić wiarygodność sprzedającego. Jeśli wydaje się mieć wątpliwości i brak mu zdecydowania, być może stara się coś ukryć; w takiej sytuacji należy zachować czujność. Kupując używany samochód u dealera, masz zapewnioną umowę gwarancyjną i pewność, że samochód przeszedł przed sprzedażą dokładny przegląd. Wszystkie samochody oferowane przez sieć Citroën Select, od miejskiego kompaktu C1 po model dostawczy Jumper są uważnie egzaminowane w oddziałach Marki.

Chcąc zasięgnąć rady specjalisty znającego doskonale sprzedawany samochód, warto skorzystać ze strony internetowej Citroën Select. Możesz obejrzeć samochód, umówić się na jazdę próbną i szczegółowo poznać jego historię. Chcesz kupić używany samochód bez żadnych obaw? Wybierz używany model z oferty Citroëna.

Citroën Polska
Citroën Polska
Proponujemy rozwiązania, które pozwolą Ci uniknąć przykrych niespodzianek i doprowadzić proces kupna używanego samochodu do szczęśliwego finału.