Samochody użytkowe

Ciężarówki, furgonetki z zabudową, pick-upy, samochody dostawcze lub służbowe... Nowe pojazdy dostawcze oferowane są często w wysokiej cenie. Dlatego też używane samochody użytkowe są niezwykle popularne. Jednak używane pojazdy użytkowe, intensywnie wykorzystywane przez profesjonalistów, często mają za sobą o wiele więcej doświadczeń niż samochody konwencjonalne. Przechodzą od firmy do firmy, zmieniają się ich właściciele lub rodzaje działalności. Dlatego zawsze warto sprawdzać ich stan ze zdwojoną uwagą!
Zanim rozpoczniesz proces zakupu używanego samochodu użytkowego, odpowiedz sobie na kilka pytań: jakie są Twoje potrzeby w zakresie ładowności, użytkowania, aranżacji wnętrza i przebiegu? Jakie priorytety stawia przed Tobą Twoja praca? Szukasz samochodu dostawczego, furgonetki z zabudową jak Citroën Jumpy, czy też pojazdu przeznaczonego do transportu towarów jak Citroën Jumper?
Citroën Polska
Jakie są kryteria wyboru odpowiedniego używanego samochodu?

•    Cena: no cóż, nie oszukujmy się, jedną z głównych zalet samochodów używanych są oczywiście niewysokie ceny. Dobrze wyposażony samochód można często kupić za kwotę mniejszą niż 40 000 zł. Powyżej tej ceny można już liczyć na doskonale wyposażone furgonetki o dużej ładowności. To także dobra okazja by wykorzystać opcje, które zdawały się niedostępne w przypadku nowego samochodu użytkowego.

•    Silnik: pojazdy użytkowe przeznaczone są do intensywnej eksploatacji, dlatego też najczęściej wyposażone są w silniki wysokoprężne o mocy od 100 do 120 KM. Pamiętaj jednak, by uwzględnić ciężar potencjalnego ładunku i wyposażenie wnętrza.

•    Objętość: meblowozy, samochody dostawcze lub stosowane w przemyśle budowlanym... W przypadku samochodów użytkowych, odgrywających kluczową rolę w Twojej działalności, objętość przestrzeni ładunkowej i ładowność to kluczowe parametry. Dowiedz się, jaka jest masa brutto pojazdu oraz dopuszczalna masa całkowita, aby móc je porównać z Twoimi potrzebami w tej kwestii. Sprzedawca działający w terenie wybierze prawdopodobnie Citroëna C5, podczas gdy monter instalacji grzewczych zdecyduje się raczej na samochód, którym łatwo przetransportuje swój sprzęt, taki jak Citroën Jumpy.


•    Urządzenia pokładowe: przeładunek, załadunek, dostawa, prace budowlane... Warto poszukać furgonetki gotowej do pracy, wyposażonej zgodnie z Twoimi potrzebami! Nie zapominaj o systemach wspomagających prowadzenie, które okazują się niezwykle przydatne dla osób będących w trasie przez cały rok: elektrycznie sterowane szyby, ruchomy podest, GPS, wspomaganie parkowania czy kierownicy... Czy wszystko działa poprawnie? Należy starannie skontrolować wszystkie urządzenia; możesz także zaufać specjalistycznemu doświadczeniu ekspertów sieci Citroën Select.

Citroën Polska

Łatwo zauważyć, że rynek używanych samochodów użytkowych jest wyjątkowo rozległy, skomplikowany i trudny do ogarnięcia. Dlatego też warto docenić fachową wiedzę specjalistów sieci Citroën Select i ofertę samochodów poddanych kontroli i certyfikowanych przez naszych doświadczonych fachowców. Skorzystaj zatem bez obaw z naszej wyszukiwarki, by znaleźć swój upatrzony model.

 

Citroën Polska
Citroën Polska
Szukasz używanego samochodu dostawczego? Kieruj się wskazówkami z naszego przewodnika!