Jak wybrać odpowiedni używany hatchback

Szukasz niezawodnego i wygodnego samochodu w rozsądnej cenie? Pomyśl o używanych hatchbackach! Niemieckie, francuskie, włoskie czy japońskie... Każdy znajdzie coś dla siebie w tej konkurencyjnej kategorii, która często stanowi ścisłą czołówkę w branży konkretnego producenta. Rozmaite modele nadwozia, ceny, marki, roczniki, opcje... Jak się w tym odnaleźć i namierzyć właściwy model kompaktowy na rozległym rynku samochodów używanych? Bez paniki, nasz przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku.

 

„Zacznijmy od samego początku: co to jest hatchback?”

 

Hatchback to samochód, który świetnie się zachowuje na drodze, odznaczając się na ogół stabilną sylwetką o dobrze wyważonych proporcjach (długość dużych hatchbacków przekracza 4,8 metra). Dzięki doskonałej zwrotności i licznym systemom wspomagającym prowadzenie model ten zapewnia optymalny komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach, zarówno kierowcy jak i wszystkim pasażerom. W sieci Citroën Select wybieramy najlepszy produkt na rynku wtórnym i ze szczególną uwagą badamy niektóre kwestie:

 

• Nadwozie: łatwo zauważyć nadmierne zużycie hatchbacka po podniszczonej karoserii. To jedna z pierwszych wskazówek, wiele mówiących o przeszłości samochodu... Inną jest stan licznika, świadczący o przebiegu. Warto także wybrać sylwetkę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb, może być to długie kombi typu Citroëna C5 Tourer po bardziej klasyczny hatchback, jak Citroën C4 Picasso.

Citroën Polska

• Silnik: wydajność to kluczowe zagadnienie w przypadku używanego hatchbacka. Nawyki związane z prowadzeniem, rodzaje przejazdów, przebieg, książka serwisowa... Masz do dyspozycji wiele wskaźników, które poinformują Cię o stanie Twojego ewentualnego nabytku!

• Wnętrze: większość hatchbacków odznacza się komfortem i wysokimi standardami. Jednak wnętrza modeli mających ponad 100.000 km przebiegu na ogół noszą wyraźne ślady użytkowania. Uszkodzona skóra tapicerki, otarcia, pęknięcia lub rysy... Zwykłe wspomnienia po niełatwej czasem codzienności! Zachowaj czujność i nie wahaj się sprawdzić swojego hatchbacka pod każdym kątem.

 

• Wyposażenie: urządzenia podnoszące komfort jazdy, wspomagające prowadzenie i systemy technologii różnią się w zależności od modelu, roku produkcji, marki... Skorzystaj z wielu okazji, dostępnych w sieci Citroën Select i z atrakcyjnych cen, pozwalających na wybór wyposażenia dostosowanego do Twoich wymagań. Albo zdecyduj się na Citroëna C5 lub C-Elysée!

Citroën Polska

 

„Jak kupić używanego hatchbacka, korzystając z gwarancji?”

 

Nie da się ukryć, że nawet używany hatchback nadal jest pewnego rodzaju inwestycją! Jeżeli chcesz z tej inwestycji czerpać przyjemność, nie ponosząc przy tym nadmiernego ryzyka, warto skorzystać ze wsparcia ekspertów. Badanie techniczne, modernizacja, wymiana zużytych części... Skorzystaj z 6 lub nawet 12-miesięcznej gwarancji oferowanej przez dealera Citroën Select, aby zapewnić większe bezpieczeństwo i spokój.

Nie wahaj się zatem, zajrzyj na stronę citroenselect.pl lub do najbliższego punktu sprzedaży, gdzie być może czeka Twój upatrzony hatchback, jedna z wielu ofert proponowanych przez naszych ekspertów.

Citroën Polska
Citroën Polska
Szukasz niezawodnego i wygodnego samochodu w rozsądnej cenie? Pomyśl o używanych modelach kompaktowych!