Jak wybrać odpowiedni używany samochód rodzinny: zalety, gwarancje i punkty, na które warto zwrócić uwagę

Za chwilę pojawi się na świecie Twoja kolejna pociecha? Czas zainwestować w używany samochód rodzinny, w którym pomieszczą się wszyscy Twoi bliscy, bez konieczności wydawania na to fortuny! Kombi, SUV-y, kombivany, cena, wielkość, liczba miejsc siedzących, wygodne, obszerne wnętrze, schowki... Zakup samochodu rodzinnego przypomina nieco życie w rodzinie: to inwestycja długoterminowa. A inwestycję należy odpowiednio przygotować!

Jak wybrać używany samochód, który spełnia wszystkie potrzeby rodziny, a którego zakup nie nadwyręży budżetu? Zachowaj spokój i postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem!

Jaka jest najważniejsza zaleta samochodu rodzinnego, minivana czy SUV-a? To wygodne wnętrze dla całej rodziny i duża liczba miejsc siedzących (w Citroënie Grand C4 SpaceTourer mieści się do 7 osób). Chcąc wybrać odpowiedni model samochodu rodzinnego warto zatem wziąć pod uwagę liczbę stałych pasażerów... Biorąc także pod uwagę, że życie czasem zaskakuje nas kolejnymi drobnymi upominkami!

Citroën Polska

Wygodna przestrzeń życiowa w samochodzie to także jeden z warunków Twojego późniejszego zadowolenia... Sprawdź, czy pomyślano o odpowiednich schowkach? Czy samochód zaprojektowano z myślą o dzieciach, jak w przypadku Citroëna Berlingo Multispace, z systemem Modutop? A co z wyposażeniem? Cóż, różnorodna oferta w kategorii minivanów może zadowolić rozmaite potrzeby rodzinne, pomyśl zatem o najbardziej użytecznym wyposażeniu: wyjmowane fotele, modułowe wnętrze, bagażnik dachowy, wbudowane schowki, drzwi przesuwne... W zgodzie z Twoimi potrzebami i przyzwyczajeniami!

 

Gama samochodów rodzinnych na rynku to wiele rodzajów sylwetek:

• Samochody kombi, odznaczające się zaletami jezdnymi sedanów, z większą ilością miejsca i obszernym, wygodnym wnętrzem. Masz dwoje dzieci? Używany model kombi Citroën C5 Tourer to dobre rozwiązanie; na samochód o niskim przebiegu należy przeznaczyć około 35 000 zł

• Wnętrze minivana, modułowe i wyposażone w liczne schowki zaspokoi potrzeby całej rodziny: to doskonałe rozwiązanie na weekendowe wypady, wyjazdy na zajęcia sportowe lub na długie, wakacyjne podróże. Minivan mogący pomieścić do 7 osób, w rodzaju Citroëna Grand C4 SpaceTourer to komfortowa przestrzeń życiowa, na którą trzeba przeznaczyć około 40 000 zł

 

• SUV-y stanowią doskonałe połączenie sportowego lub użytkowego stylu, komfortu i możliwości adaptacji... W przypadku używanego Citroëna C4 Cactus należy zarezerwować kwotę 30 000 zł

 

Citroën Polska

 

Jak widać – trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim kupisz samochód rodzinny, który zadowoli Twoich bliskich. Może zatem warto zaufać naszym ekspertom. W sieci Citroën Select wszystkie używane samochody są testowane w oparciu o surowe normy (marka, model, cena, przebieg, moc) i objęte są opieką serwisową zgodną z wysokim standardem sieci Citroën Select. Decydując się na taki zakup lepiej mieć oczy szeroko otwarte!

Citroën Polska
Citroën Polska
Już czas zainwestować w używany samochód rodzinny, w którym zmieszczą się wszyscy Twoi bliscy!